Pleiskanų gydymui

Pleiskanų gydymui

Ar žinote, jog pleiskanos būna dvejopo pobūdžio - sausosios ir riebiosios - ir jų gydymui tinkančios priemonės skiriasi?

Pleiskanų atsiradimo priežastys įvairios: vitaminų stygius, hormonų pusiausvyros sutrikimas, nervų sistemos pažeidimai, stresas, neteisinga plaukų ir galvos odos priežiūra.

Jeigu kai kurias priežastis panaikinti nėra lengva, tai plaukų priežiūros priemones galime pakeisti bet kada.

Apie sausąsias pleiskanas. Kai riebalinės galvos odos liaukos veikia silpnai, jos išskiria mažai riebalų ir to pasėkoje plaukai tampa sausi ir trapūs. Galvos oda lupasi, atsiranda sausų pleiskanų. Sausos pleiskanos atsiranda dėl ląstelių perdžiūvimo, pažeidus jų tarpusavio sukibimą. Jos esti smulkios ir, gera žinia, lengviau išgydomos nei, kad riebiosios.

Taigi reikia tinkamai rūpintis išsausėjusia galvos oda ir plaukais:

1. Nepanaikinti ir taip organizmo menkai išskiriamų riebalų sluoksnio.

Žinote kodėl plaukų kaukės, šampūnai ir balzamai turi būti natūralūs ir švelnūs?

Nes natūralios priemonės nepanaikina natūralaus galvos odos riebalų sluoksnio. Šis riebus vaškas, kurį gamina plauko folikulo liaukos, išilgai padengia visą plauką ir todėl jis atrodo švelnus ir glotnus. Be tokio apsauginio apvalkalo plauką sudarančios ląstelės ima sluoksniuotis, o plaukai praranda blizgesį ir atrodo kaip negyvi.

Žinia, dauguma masinės gamybos šampūnai pagaminti putojimą sukeliančio SLS (Sodium Lauryl/Laureth Sulfate) - stipraus cheminio odos dirgiklio pagrindu. Netikite? Patikrinkite įprastą šampūną ir įsitikinkite, jog jis ingredientų sąraše įrašytas antroje vietoje.

Išvada. Tokių plaukų priežiūros priemonių dėka toliau sausinate ir taip sausą plauką ir papuolate į užburtą ratą.

2. Papildomai maitinti galvos odą ir plaukus. Kadangi dauguma susiduria su sausų plaukų problema, vadinasi vien natūralių šampūnų jų priežiūrai nepakaks (tokių šampūnų dėka pavyks tik nepanaikinti natūralių galvos odos riebalų). Sausiems plaukams bei galvos odai reikia papildomo maitinimo. Todėl bent kartą mėnesyje plaukus ir odą turėtumėte palepinti maitinančia kauke (gydomąsias kaukes būtina daryti 2-3 kartus savaitėje, plius vertėtų įtrynus priemones galvos odą pamasažuoti, kad pagerėtų galvos kraujotaka ir vertingosios medžiagos geriau pasisavintų, profilaktikai pakaktų karto mėnesyje) ir būtinai pagamintą iš augalinių preparatų. Naudojant tinkamas priemones galvos oda bus ne tik pamaitinta, bet taip bus kartu skatinama ir natūralių riebalų/sebumo gamyba.

3. Apsaugoti galvos odą, plaukus nuo juos sausinančių aplinkos veiksnių (sauso, šalto oro, fenų, saulės, kurie sugeria iš plaukų drėgmę, UV spindulių, kurie ardo paviršinį plauko sluoksnį ir t.t.). 

Papildomai kasdien drėkindami plaukus (tepant juos spec. pieneliais, sviestu, aliejais ir pan.) ne tik apsaugosite juos nuo galimo išsausėjimo, bet ir priversite plauko žvynelius priglusti, ko pasėkoje jie bus glotnūs ir švelnūs.

Jei galvos oda sausa, nerekomenduojama jos plauti per dažnai, nes šampūnas dar labiau išsausina galvos odą ir pagreitina pleiskanų susidarymą.

Sausoms pleiskanoms naikinti labai tinka taukmedžio sviestas, ricinos aliejus, varnalėšų užpilai ir kt.

Apie riebiąsias pleiskanas. Riebiųjų pleiskanų atsiradimo atveju padidėja riebalinių liaukų aktyvumas, todėl per didelis riebalų perteklius atsispindi tiek plaukuose, tiek ir galvos odoje. Riebiosios pleiskanos yra stambios, pilkos ar gelsvos ir atrodo sluoksniuotai. Gali varginti odos niežėjimas, paraudimas. Riebiosios pleiskanos yra labai riebios, todėl yra palanki maitinamoji terpė bakterijoms atsirasti. O tai pirmas žingsnis link plaukų slinkimo. Šios pleiskanos dažniausiai būna kai kurių odos ligų (grybelio, žvynelinės, seborėjinio dermatito) simptomas. Todėl yra būtina mažinti, reguliuoti natūralių odos riebalų išsiskyrimą, be to svarbu naudoti antibakterines priemones, o prireikus apsilankyti pas dermatologą.

Riebioms pleiskanoms naikinti labai tinka preparatai su antibakterinėmis ir sausinančiomis bei riebalų veiklą reguliuojančiomis savybėmis pasižyminčiais ingredientais, tokiais kaip armatmedžio, rozmarinų aliejai ir hidrolatai, lakišiaus, medetkų, ajerų, dilgėlių užpilai ir kt.

Trenkant galvą gydomuoju šampūnu jo nepilkite per daug, galvos odą masažuokite kuo švelniau, nes priešingu atveju tik paskatinsite riebalų liaukų veiklą ir atsiras dar daugiau pleiskanų.

 

Pleiskanojimui yra būdingas atsinaujinimas, todėl norint išvengti jo pakartotinio atsiradimo retkarčiais profilaktiškai reiktų naudoti gydomąjį šampūną ar kaukes.

Skaityti daugiau