Imbierinis citrinų pyragas

Dovanų idėjos. Skanios, oranžinės, šildančios. Juk Kalėdos – tai ne vien mandarinai. Apelsinai, citrinos, imbieras ar cinamonas, greipfrutai taip pat. :)

O jeigu pagamintumėte savo rankų gamybos apelsinų marmeladą (patikrinta ;), įpiltumėte į dailų indelį, apjuostumėte jo dangtelį gelsvo popieriaus ar medžiagos skiautele, pridėtumėte (nors nebūtinai) prie jo itin gardžiai derantį sūrį ‚Džiugas‘ ir šį skanų, gelsvą derinį papildytumėte apelsininiu cukraus šveitikliu?

O gal pagaminkite šildančią naminę arbatą, susidedančią iš smulkinto imbiero, citrinos, medaus ir būtinai (!) šviežiai įspaustų apelsinų sulčių?

Nustebinkit namiškius savo rankų darbo cinamono užuominos vaniliniu cukrumi. Jį labai paprasta pagaminti, tačiau tam prireiks dviejų savaičių. (Nusipirkite rudojo cukranendrių cukraus, įpilkite jį į dailų stiklainiuką, į cukrų įsmeikite perpjautą išilgai, lanksčią (tai kokybės ženklas) vanilės ankštį bei cinamono lazdelę, užsukite indelį ir taip jį laikykite keletą savaičių tol, kol cukrus subtiliai persismelks vanilės su cinamono nata aromatu. Dovanodami neišimkite iš indelio ankšties, ją galima naudoti toliau, nes vanilė kvapą išlaiko net iki 50 metų! Vaniliniam cukrui draugiją palaikys lietuviškas obuolių sūris, jiems - arbata su cinamonu. :)

Derinkite cukruotas apelsinų žieveles, imbierinį vyną ir imbierų cukatus, iškepkite citrinų pyragą, citrininius keksiukus, imbierinius meduolius, sausainius ar begalę kitų Kalėdine gaiva dvelkiančių skanėstų...

Prie tokios rankų darbo dovanos derinkite su meile ir taip pat rankomis pagamintus citrusinius Naturatos produktus. Mes rekomenduojame. ;)

Skaityti daugiau