Alembikas gaminamas iš vario, nes varis turi antibakterinių ir antikorozinių savybių. Taigi, į alembiką pirmiausiai įdedamas sietelis, ant jo dedama šviežia arba džiovinta žaliava ir užpilama šaltu vandeniu. Alembikas sandariai uždaromas, paruošiamas indas, kuriame bus renkamas hidrolatas ir įjungiamas kaitinimas. Tuomet išvystame krentančius pirmuosius hidrolato lašelius! Kartais ant hidrolato viršaus galime pastebėti eterinio aliejaus sluoksnį, kuris gali būti atskirtas dalijamojo piltuvo pagalba. Taip gimsta hidrolatai, kuriuos su malonumu plačiai naudojame kasdienėje veido priežiūros rutinoje.

Iš asmeninės patirties:  labiausiai mėgstu hidrolatu purkšti veidą, kūną bei plaukus po dušo procedūrų. Ir visuomet jis mane lydi karštomis vasaros dienomis. Kada puikiai atgaivina ir suteikia sveikos švytinčios išvaizdos odai bei plaukams! Beja jį labai pamėgusi ir paauglė dukra.

Purškiu odą hidrolatu prieš tepant kremą, kremo sunaudoju mažiau ;) Karštomis vasaros dienomis laikau šaldytuve, puikiai atgaivina.