Kietieji muilai

Kietieji muilai

Šiomis civilizacijos dienomis senasis tradicinis muilas įgijo konkurentų: kvapnius dušo gelius, prausimosi putas, specialius intymios higienos ar torto pyragėlius primenančius muilus. Daugumos mums jau įprastų prausimosi priemonių sudėtis tėra įvairių konservantų mišinys, dažnam pasireiškiantis alergijos atsiradimu, paraudimu ar odos išsausėjimu.

Odos priežiūros priemonių gamintojai sausinamąjį muilo efektą pabandė sušvelninti į jo sudėtį įtraukdami natūralių aliejų. Tačiau, kad ir kaip apmaudu, tiesa yra ta, jog tiek keli šlakeliai aliejaus tėra viskas, ką galima rasti natūralaus tokių priemonių sudėtyse. Tuomet tampa nesuprantama kam apskritai reikėtų pirkti ir naudoti tokius muilus. Todėl, kad jie kainuoja pigiau? Tačiau vėlgi tiesa ta, jog žemą kainą būtent ir lemia sintetiniai, pigiai kainuojantys produktą sudarantys ingredientai. Rodos, lyg ir sutaupome, o vėliau išlaidaujame, norėdami pagydyti atsiradusias odos problemas. Tai tarsi užburtas ratas, kova su vėjo malūnais, kasdienis įrodinėjimas, jog balta iš tikrųjų yra juoda...

Mes jau pamiršome, jog "švaros praktika" gyvavo amžių amžius, o civilizacijos nepaliestuose kraštuose tebegyvuoja iki šiol. Afrikoje ir kitų šalių atokiausiuose kampeliuose iki šių dienų rankomis yra gaminami autentiški pačiomis gryniausiomis ir tikriausiomis gamtos natomis dvelkiantys muilai, kurie iki šių dienų pasaulyje išliko geriausiais natūralių muilų pavyzdžiais. Tenykščiai žmonės nežino kas yra alergija, nes jie nežino kas yra novaturiškas dušo gelis, svaiginančio aromato ar paveikslėlį primenantis muilas...

Mūsų patirtis. Anksčiau mes skirstydavome muilus į natūralius (susidedančius iš natūralių medžiagų) ir sintetinius (susidedančius iš nenatūralios kilmės medžiagų).

Dabar, kai išmanome kur kas daugiau, masinės gamybos sintetinius muilus apskritai pamiršome ir išbraukėme juos iš savo gyvenimo. Ir nelyginame jų su natūraliais, nes jie net lyginami būti negali!

Dabar gi, natūralios sudėties muilus skirstome į gerus ir blogus. Nes ir jie, patikėkite, skiriasi.

Vienų natūralių muilų sudėtyje yra daug natūralių ingredientų, tokių kaip vanduo, augalinis glicerinas ir pan., tačiau kurie mūsų odai iš tiesų neduoda nieko gero (beje ir blogo taip pat) ir kaip mes sakome, muilų gamintojams šie ingredientai yra reikalingi dėl masės - juk reikia muilą iš kažko pagaminti:). Tokiuose muiluose pagrindinį vaidmenį groja nors ir natūralūs, tačiau nieko verti ingredientai, o vertingų medžių aliejų ar sviesto šiuose muiluose yra santykinai mažai.

Kitų gi muilų sudėtyje vandens, glicerino ir kitų panašių ingredientų yra arba labai mažai, arba jų išvis nėra. Tokiuose muiluose karaliauja medžių aliejai ir sviestas, kurie ir yra tikrieji sveikos odos draugai!

Taigi, vertinant net ir visiškai natūralios sudėties muilus būkite sąmoningi ir objektyvūs. Skaitykite produktų etiketes ir didžiausią dėmesį kreipkite ne į kainą, o į produktą sudarantį ingredientų sąrašą. Taip pat svarbu žinoti, jog produkto sudėtinės dalys pateikiamos mažėjančia tvarka, todėl didžiausią dėmesį reiktų kreipti į pirmuosius tris keturis sąraše esančius ingredientus, nes būtent jų produkte ir yra daugiausiai.

Tiesa, yra dar ir kitas, tik dar gilesnis ir detalesnis natūralių muilų skirstymas, tačiau tai jau yra „aukštasis pilotažas", kurį jums galbūt pateiksime ateityje. O dabar tegalime prasitarti, jog mūsų muilai atitinka aukščiausią mūsų natūralių muilų skirstymo kriterijų;)

Skaityti daugiau