sampunai

Argano ir kakavos sviesto šampūnas

18,00 €

  • 150 ml

Klauskite apie prekę

Aprašymas

Sudėtis

Komentarai (10)

Bendrai apie plaukus. Iš esmės prasta plaukų būklė priklauso nuo netinkamos galvos odos priežiūros. Riebus vaškas, kurį gamina plauko folikulo liaukos (esančios giliau odoje), išilgai padengia visą plauką ir todėl jis atrodo švelnus ir glotnus. Ir atvirkščiai, kai šių riebalų nepakanka - plaukai tampa šiurkštūs ir sausi. Kodėl? Štai, todėl.

Išorinis plaukas (tą kurį matome) susideda iš šimto keratino siūlelių, padengtų mikroskopiniais žvyneliais. Šie žvyneliai dengia vienas kitą tarsi žuvies žvynai. Jei plaukų žvyneliai uždari, prigludę, tai plaukas yra glotnus ir blizgantis. Ir atvirkščiai - jei plaukas yra sausas, jo žvyneliai yra pasišiaušę (dar blogiau atskilę), todėl turime šiurkščius, neglotnius plaukus.

Vadinasi didžiausią dėmesį reikia kreipti į galvos odos priežiūrą (netinkamomis priemonėmis jos neišsausinti, papildomai maitinti ir įvairiomis priemonėmis skatinti natūralių riebalų/sebumo gamybą), taip pat būtina nepamiršti ir plauko stiebo, t.y. išorinių mums matomų plaukų (juos reiktų atitinkamai riebinti, nes tokiu būdu galime priversti plauko žvynelius priglusti).

Paveldimumas, gyvenimo būdas, nevisavertė mityba ir plaukų priežiūros priemonės - tai, kas įtakoja plaukų būklę.

Jeigu kai ko mes pakeisti negalime, tai plaukų priežiūros priemones pakeisti galime bet kada.

Kai riebalinės galvos odos liaukos veikia silpnai, jos išskiria mažai riebalų ir to pasėkoje plaukai tampa sausi ir trapūs. Galvos oda lupasi, atsiranda sausų pleiskanų.

Taigi reikia tinkamai rūpintis išsausėjusia galvos oda ir plaukais:

1. Nepanaikinti ir taip organizmo menkai išskiriamų riebalų sluoksnio.

Žinote kodėl plaukų kaukės, šampūnai ir balzamai turi būti natūralūs ir švelnūs?

Nes natūralios priemonės nepanaikina natūralaus galvos odos riebalų sluoksnio. Šis riebus vaškas, kurį gamina plauko folikulo liaukos, išilgai padengia visą plauką ir todėl jis atrodo švelnus ir glotnus. Be tokio apsauginio apvalkalo plauką sudarančios ląstelės ima sluoksniuotis, o plaukai praranda blizgesį ir atrodo kaip negyvi.

Žinia, dauguma masinės gamybos šampūnai pagaminti putojimą sukeliančio SLS (Sodium Lauryl/Laureth Sulfate) - stipraus cheminio odos dirgiklio pagrindu. Netikite? Patikrinkite įprastą šampūną ir įsitikinkite, jog jis ingredientų sąraše įrašytas antroje vietoje.

Išvada. Tokių plaukų priežiūros priemonių dėka toliau sausinate ir taip sausą plauką ir papuolate į užburtą ratą.

2. Papildomai maitinti plaukus. Kadangi dauguma susiduria su sausų plaukų problema, vadinasi vien natūralių šampūnų jų priežiūrai nepakaks (tokių šampūnų dėka pavyks tik nepanaikinti natūralių galvos odos riebalų). Sausiems plaukams reikia papildomo maitinimo. Todėl bent kartą mėnesyje plaukus turėtumėte palepinti maitinančia kauke (jei plaukus gydote, kaukes būtina daryti 2-3 kartus savaitėje) ir būtinai pagamintą iš augalinių preparatų. Naudojant tinkamas priemones galvos oda bus ne tik pamaitinta, bet taip bus kartu skatinama ir natūralių riebalų/sebumo gamyba.

3. Apsaugoti plaukus nuo juos sausinančių aplinkos veiksnių (sauso, šalto oro, fenų, saulės, kurie sugeria iš plaukų drėgmę, UV spindulių, kurie ardo paviršinį plauko sluoksnį ir t.t.). 

Papildomai kasdien drėkindami plaukus ne tik apsaugosite juos nuo galimo išsausėjimo, bet ir priversite plauko žvynelius priglusti, dėl ko jie bus glotnūs ir švelnūs.

Sakote plaukai nuo sintetinių priemonių būna glotnūs? Taip, bet ar žinote kodėl? O todėl, kad kaip ir buvo minėta, iš esmės būdamas negyvas (kaip kad, pvz., nagai), plaukas atrodo glotnus tik (!) riebaus apvalkalo dėka. Jį mes sukuriame naudodami augalinius aliejus, sviestus ar kitokias natūralias priemones (dėl padidėjusios riebalinių laikų veiklos dar tai gali sėkmingai daryti pats organizmas) arba chemines. Natūralios priemonės plaukui/galvos odai nekenkia, jos veikia lėtai ir pamažu, bet negriaunamai, na, o cheminės - sausina, priverčia odą „tingėti" ir natūraliai nebegaminti reikiamų riebalų, ko pasėkoje patenkame į užburtą ratą ir silikono mūsų plaukams reikia vis daugiau ir daugiau.

Iš asmeninės patirties. Iki šiol mūsų prekių kategorijoje "Plaukų priežiūra" nebuvo nė vieno šampūno. Iki tol, kol atradome šiuos...

Ar žinote kuo skiriasi geras natūralus šampūnas nuo įprasto nors ir kito tokio pat natūralaus (apie sintetinius masinės gamybos nekalbame apskritai)?

Renkantis gerą natūralios sudėties šampūną nebepakanka etiketėje rasti užrašą „100% natūrali sudėtis". Kodėl?

Atkreipkite dėmesį, jog produkto ingredientų sąrašas pateikiamas mažėjančia tvarka, t. y. pirmojo sąraše ingrediento produkte yra daugiausia, visų kitų atitinkamai mažiau. Todėl atkreipkite dėmesį į produkto ingredientų pirmąjį trečdalį, nes pirmieji produktai sąraše ir sudaro šio pagrindą. Taigi, tai yra pagrindinis dalykas vertinant net ir natūralaus produkto sudėtį - nesvarbu ką vertintumėte: šampūną, kremą ar muilą.

Paprasto natūralios sudėties šampūno sudėtyje be įprastinių ingredientų, tokių kaip vanduo, glicerinas, citrinos rūgštis ir pan., yra ir saponifikuotų aliejų. Kas yra saponifikacija? Galima sakyti, jog tai yra aliejaus virimo procesas, kurio metu į aliejų yra dedamas šarmas. Tik saponifikuotų aliejų dėka galime išplauti plaukuose esančius nešvarumus, ko natūralu negalėtume padaryti vien su vandeniu ar grynu aliejumi.

Tačiau išskirtinės sudėties šampūnuose be saponifikuotų aliejų yra ir tyro nerafinuoto aliejaus ar sviesto! Dar geriau, jei gryni aliejai įrašyti bent jau produkto ingredientų sąrašo viduryje tam, kad žinotumėte, jog  tokio aliejaus produkte nėra tik lašelis. Tai yra antras svarbus natūralios sudėties produkto vertinimo kriterijus.

 

Mūsų gi siūlomuose šampūnuose ne tik yra grynų nerafinuotų aliejų, bet jie sudaro šių šampūnų pagrindą (!) - atkreipkite dėmesį, jog jie įrašyti pačioje ingredientų sąrašo pradžioje, kas reiškia, jog jų produkte yra daugiausia!

Šį šampūną gamina Akua Wood (koks vardas!), gimusi ir augusi pačioje Ganoje. Gaminamas rankomis, kurio gamybos procesas trunka iki mėnesio!

Jeigu jūs norite vėl įsimylėti savo plaukus - šis šampūnas skirtas būtent jums!

Šampūno sudėtyje yra daugiau nei 20% ekologiško NErafinuoto ir NEsaponifikuoto arganų aliejaus (tai vienas brangiausių aliejų, kas įtakoja šampūno kainą)! Nerafinuotame arganų aliejuje, vadinamo Baltuoju Maroko auksu,  gausu antioksidantų, karotenoidų, pagrindinių riebiųjų rūgščių  (Omega-6 ir Omega-9), tokoferolio (natūralaus vitamino E), skvaleno, fitosterolio.

Šis šampūnas praturtintas taip pat grynu, nerafinuotu Ganos kakavos sviestu bei vietos gamybos ekologišku kokoso aliejumi.

Švelniai pakvepintas natūraliais augalų eteriniais aliejais, šampūno receptas apjungia agavas, provitaminą B5 ir dar daugiau!

Rekomenduojama. Dėl didelio kiekio grynų nerafinuotų aliejų labiausiai rekomenduojamas sausiems, labai sausiems, garbanotiems, pažeistiems, chemiškai šukuotiems, nualintiems plaukams.

Šampūnas minkština plaukus, lygina plauko sieneles, padeda išlaikyti drėgmę, atkurti sausų ir pažeistų plaukų struktūrą, suteikia jiems prarastą žvilgesį bei lankstumą, skatina plaukų augimą, apsaugo nuo jų slinkimo, maitina galvos odą, glotnina ir švelnina plaukus, padaro juos lengviau išsišukuojančius.

Apsaugo plauko kutikules, glotnina išorinius žvynelius, maitina, atstato natūralius baltymus ir drėgmę, didina elastingumą, suteikia švelnumo ir mažina plaukų elektrinimąsi.

Naudojimas. Ypatingos sudėties, tačiau neįprastas - skystos konsistencijos, minkštos tekstūros, mažai putojantis.

Kadangi šampūno sudėtis itin turtinga dėl joje esančio didelio kiekio grynų aliejų, kai kurių tipų plaukams jis gali būti per riebus, todėl jį rekomenduotume naudoti kaip priedą praturtinant kitą natūralų, bet ne tokios geros sudėties šampūną (prieš trenkant plaukus delnuose sumaišyti atitinkamomis, jums tinkančiomis proporcijomis šį ir kitą šampūną).

Gali būti naudojamas vietoje išplaunamo kondicionieriaus, pvz., sausesniems plaukų galiukams ar pan.

Nedidelį šampūno kiekį patrinti tarp delnų, kad suputotų. Ištrinkti juo (arba jo ir kito šampūno deriniu) šlapius plaukus.

Sudėtis vanduo (Aqua), ekologiškas argano aliejus (Argania Spinosa), aukščiausios kokybės kakavos sviestas (Theobroma Cacao), saponifikuotas ekologiškas kokosų aliejus (Potassium Cocoate), saponifikuotas palmių aliejus (Potassium Palm Kernalate), ricinos aliejus (Ricinus Communis), provitaminas B5 (panthenol), sojų leticinas (soya lecithin), ekologiškos agavos (Agave), atlaso kedro eterinis aliejus (Cedrus Atlantica), levandų eterinis aliejus (Lavandula Angustifolia), natūralus konservantas Potassium Sorbate, indiško lauramedžio aliejus (Racemosa Pimenta), eugenol (išgauta iš eterinių aliejų), linalool (išgauta iš eterinių aliejų)
R

2015-12-19


Tikras gėris plaukams! Vieno jo bandyt nedrįstu, bet sumaišytas su kitu šampūnu veikia puikiai. Iš pradžių plaukams nelabai patiko, bet nuo trečio plovimo susidraugavo. Nors visur labai akcentuojama, kad šampūno darbas yra tik išplauti plaukus ir nereikia daugiau nieko tikėtis, nes visa kita turi padaryti kitos priemones, dabar galiu atsakyti OT IR NE! Šampūnas gali ne tik plauti, bet ir maitinti. Taip pat kaip ir skystas juodasis muilas ir taukmedžio šveitiklis, kurie ne tik nuplauna odą, bet ir sočiai primaitina.

N

2015-04-24


Atsiliepimas, atsiųstas el. paštu: "Naudoju šį šampūną sumaišiusi su įprastu šampūnu - plaukai būna minkštesni, slidesni. Dalykas, kurį pastebėjau pas kirpėją ir kuris man pačiai buvo maloni staigmena - anksčiau visada ištepus plaukus dažais, galvos odą griauždavo, perštėdavo, o štai pradėjus naudoti šį šampūną, tai praėjo! Padariau išvadą, kad šampūnas kažkokiu būdu galvos odą padengė nematoma apsaugine plėvele."

N

2013-04-25


Ilona, gamintojas keičia produktų etiketes, todėl šampūną gavote su kito dizaino etikete.
Taip, šampūnas skystas ir, kaip rašė vienas GB leidinys, jis tiesiog yra kitoks - tai lemia būtent jo sudėtis, tik palyginkite ją su bet kuria kita natūralios sudėties šampūno sudėtimi, skirtumas esminis ir akivaizdus!

Daugiau komentarų

R

2015-12-19


Tikras gėris plaukams! Vieno jo bandyt nedrįstu, bet sumaišytas su kitu šampūnu veikia puikiai. Iš pradžių plaukams nelabai patiko, bet nuo trečio plovimo susidraugavo. Nors visur labai akcentuojama, kad šampūno darbas yra tik išplauti plaukus ir nereikia daugiau nieko tikėtis, nes visa kita turi padaryti kitos priemones, dabar galiu atsakyti OT IR NE! Šampūnas gali ne tik plauti, bet ir maitinti. Taip pat kaip ir skystas juodasis muilas ir taukmedžio šveitiklis, kurie ne tik nuplauna odą, bet ir sočiai primaitina.

N

2015-04-24


Atsiliepimas, atsiųstas el. paštu: "Naudoju šį šampūną sumaišiusi su įprastu šampūnu - plaukai būna minkštesni, slidesni. Dalykas, kurį pastebėjau pas kirpėją ir kuris man pačiai buvo maloni staigmena - anksčiau visada ištepus plaukus dažais, galvos odą griauždavo, perštėdavo, o štai pradėjus naudoti šį šampūną, tai praėjo! Padariau išvadą, kad šampūnas kažkokiu būdu galvos odą padengė nematoma apsaugine plėvele."

N

2013-04-25


Ilona, gamintojas keičia produktų etiketes, todėl šampūną gavote su kito dizaino etikete.
Taip, šampūnas skystas ir, kaip rašė vienas GB leidinys, jis tiesiog yra kitoks - tai lemia būtent jo sudėtis, tik palyginkite ją su bet kuria kita natūralios sudėties šampūno sudėtimi, skirtumas esminis ir akivaizdus!

I

2013-04-24


Labai skystas ir kvapas aitrokas

I

2013-04-24


Keista bet gavau kitokioje pakuotėje šampūną, nors rašoma kad daug natūralių aliejų, tačiau labai nustebino šampūno skystumas tiesiog bėga kaip vandenukas, o kvapas gan aštrokas. Ar tikrai turi būti toks skystas ?

N

2012-02-10


Neretai pirkėjai atsiliepimus atsiunčia el paštu, taigi vienas jų "Norejau padekot, kad esat! Jau kelios savaites naudoju jusu kosmetika, alyvuogiu skvalena, issukta taukmedzio krema, argano sampuna. Kiekviena karta, t.y. kiekviena diena jas naudodama mintyse rasau komentarus, kokie nuostabus produktai! :) Aliejus tiesiog pasakiskas, susigeria greitai ir palieka oda tokia minksta, pamaitinta, visoms draugems, jau ji apgyriau. Sampuna naudoju vietoje balzamo, po menesio naudojimo, kirpeja liko nustebus, kokie stiprus ir "dregni" plaukai tapo. Zodziu aciu dar karteli uz tai, kad dalinates tuo, ka pacios naudojat! :)"

R

2011-01-26


Aciu Zivilei uz patarima! As irgi pradejau imaisyti si sampuna i normalu kasdieni sampuna, ir rezultatas labai puikus

R

2011-01-15


Mano plaukai deja riebūs, bet sėkmingai naudoju kaip balzamą tik plaukų galams, plaunu sau įprastu šampūnu ir tada šiuo. Tikrai plaukai švelnesni ir lengviau išsišukuoja :)

Ž

2011-01-13


Mano plaukai riebūs ir ploni. Iškart žinojau, jog šis šampūnas man netiks. Tačiau norėjau naudoti šį gėrį, nes jei atvirai - visoje eko rinkoje nesu mačiusi bent panašios sudėties šampūno.
Kaip aš jį naudoju? Ogi, išmuilinu plaukus mano plaukų tipui tinkančiu kitu natūralios sudėties šampūnu. Po to, paimu šio šampūno tris keturis lašus, patrinu juos tarp delnų, kad suputotų ir ištrenku plaukus kartu su anuo šampūnu. Tokiu būdu, praturtinu šampūną, kuriame nėra jokių grynų aliejų, o ir gaunu tą efektą, kurio be šio šampūno paprastai negaunu - plaukai būna švelnesni ir puresni.

R

2011-01-06


Gal padariau klaidą, kad iš karto griebiau didelę talpą. nes mano plaukai linkę riebaluotis, tai ši šampūną naudoju daugiau kaip plaukų kaukę. Arba išsiplaunu galvą rytą ir per visą dieną vaizdas būna neblogas. Bet iš vakaro juo išplauta galva kitą dieną atrodo šiaip sau. Bet aš čia kalbu apie konkrečiai savo plaukų tipą. Sausiems plaukams turėtų labai tikti

Mažiau komentarų

    Rašykite komentarą: